Zuckerberg ponownie zmienia Facebooka

Opublikowano 16 Gru 2010 w Facebook, Social Media

FanPejdże zostały wyposażone (wreszcie) w opcję „Pytanie” co chwilowo przed późniejszym „padem” Facebooka testowałem i muszę przyznać, że wygląda to bardzo fajnie oraz ma ogromny potencjał (koniec z aplikacją Poll). Kolejną zmianą jest oczywiście sam układ. Od teraz wszystkie strony będą wyglądać jak zaprezentowana 11 dni temu strona The Ellen DeGeneres Show (można zobaczyć po kliknięciu w link wyżej; nie wszystkim nowy wygląd już działa).

Zmianie uległy również zdjęcia, a raczej sposób ich wyświetlania. Użytkownicy będą mogli przeglądać albumy na stronach za pomocą skryptu Lightbox. Jeśli chodzi o same strony to warto również dodać, że zmieniła się szerokość zdjęcia profilowego. Od teraz to 180 pikseli.

Największą i chyba najlepszą zmianą, którą bez wątpienia pokochają wszyscy social media specjaliści, jest możliwość zalogowania się do strony jako „ktoś” (Login as Page). Opcja pozwala śledzić wszystkie interakcje naszych fanów dzięki udostępnionym notyfikacjom (również za pomocą kanału RSS). Switch Accounts to jest z pewnością to, na co wszyscy czekali :-).

Wraz ze zmianą żegnamy także stary wygląd zakładek. Wszystkie odnośniki będą od teraz pojawiać się pod logiem/zdjęciem. Zmienia się również sposób postowania. Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć, jest usunięcie przycisku „Dodaj komentarz”. Teraz wystarczy napisać komentarz i kliknąć w „Enter” na klawiaturze. Podoba się?

Update: Czasami działa – już normalnie – także Places (Jak uruchomić Facebook Places w Polsce?).