Zeskanuj kod QR i przeczytaj fragmenty książki od hachette

Opublikowano 15 Lip 2012 w Kody QR, Outdoor

Bardzo przyjemna niespodzianka na jednym z przystanków komunikacji miejskiej w Warszawie (obok Muzeum Powstania Warszawskiego). Wydawnictwo hachette Polska postanowiło promować swoje książki za pomocą kodów QR.

Po pierwsze – brawa za prawidłowe umieszczenie kodu na kreacji. Lewy górny róg jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kody umieszczone na poziomie kostek skanującego. Po drugie – pomysł. Nie jakiś strasznie oryginalny i wyszukany, ale zdecydowanie lepszy niż zwykły odnośnik do sklepu. Pod umieszczonym kodem kryją się fragmenty książek „Gra z mordercą” i „Spisek wenecki”. Do wyboru przez użytkownika. Bardzo fajna opcja dla osób poruszających się komunikacją miejską bądź oczekujących na tramwaj/autobus. Warto dodać, że obie książki można kupić po zeskanowaniu, aczkolwiek dzieje się to już na normalnej stronie wydawnictwa, która niekoniecznie dostosowana jest do urządzeń mobilnych :-).


Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie pomyślał o rozwinięciu pomysłu o dodatkowe możliwości. I tak (jako, że pracuje nad platformą do tworzenia akcji marketingowych na bazie kodów QR) – edukacja, system komentarzy, grywalizacja. Idealna kompozycja dla National Geographic czy Discovery Polska.

Ach :-).