Wyślij do mnie wiadomość za dolara, czyli Facebooka sposób na kasę

Opublikowano 21 Gru 2012 w Facebook, Social Media

msg Facebook nie ma ostatnio dobrej passy. Najpierw napompowany przez media dramat związany Instagramem (rzekoma możliwość sprzedaży fotek użytkowników), a teraz nowy system filtrowania wiadomości oraz oficjalne testy wysyłania do użytkowników płatnych wiadomości.

Za 1 dolara użytkownicy będą mogli napisać do nieznajomej osoby w taki sposób, aby ich wiadomość trafiła do głównej skrzynki odbiorczej. W ten sposób adresat wiadomości zostanie poinformowany o tym za pomocą powiadomienia na Facebooku. Dotychczas wszystkie (większość) wiadomości od osób, które nie należały do grona naszych znajomych (lub znajomych znajomych) trafiały do folderu Inne.

inne
Warto sprawdzić, jeśli wcześniej tego nie robiliście :-).

Facebook nie ma zamiaru udostępniać tej funkcjonalności firmom, co oznacza, że nie będziemy otrzymywać komercyjnych wiadomości.

Czyli po co to?

Facebook kieruje nową funkcjonalność do osób, które poznały się lub będą miały okazje poznać na różnych konferencjach, ale także do osób, które szukają potencjalnych pracowników do pracy. Nową funkcjonalność można zatem porównać do usługi InMail, która działa w serwisie LinkedIn.