Wideo rozmowy na Facebooku dzięki Skype

Opublikowano 7 Lip 2011 w Facebook, Social Media


Współpraca na linii Microsoft – Facebook układa się coraz ciekawiej. Najpierw Bing, teraz będący już od jakiegoś czasu w portfolio Microsoftu – Skype. Mark Zuckerberg na wczorajszej konferencji prasowej zaprezentował społeczności nową funkcjonalność Facebooka – wideo rozmowy (na razie 1:1, bez grup) oraz czat grupowy.

O ile „video calling” nie jest czymś nadzwyczajnie nowym, tak wprowadzenie go do sieci społecznościowej mającej ponad 750 mln użytkowników można określić jako ogromne wydarzenie – zwłaszcza, że instalacja oprogramowania ogranicza się do pobrania wtyczki oraz zainstalowania jej w systemie. Wszystko w zasadzie dzieje się automatycznie. Klikamy jak w FarmVille – szybko i do przodu.

Połączenie z innym użytkownikiem będącym aktualnie online (wymagane) możemy nawiązać za pomocą ikonki kamery w czacie, bądź klikając w button „Zadzwoń” bezpośrednio w profilu danej osoby. W przypadku gdy dana osoba pozostaje w trybie offline, możemy nagrać i wysłać do niej wiadomość wideo.

Co jest fajne w video calling na Facebooku? Na pewno fakt, iż moi znajomi nie muszą ściągać Skype’a, zakładać konta i podawać mi swojego loginu, żeby ze mną porozmawiać. Wszystko jest w jednym miejscu. Jedna lista znajomych. Mark nie wykluczył również, że przyszłości pojawi się opcja grupowej wideo rozmowy.

Co z samym komunikatorem (Skype)? Nie wiem, ale coraz bardziej martwi mnie jego los.