W Biedronce startuje iKASA. Kasia może już płacić bezgotówkowo

Opublikowano 22 Paź 2013 w Aplikacje, Mobile

21 października 2013 roku (tj. wczoraj) Biedronka wprowadziła do swoich sklepów nowy system do obsługi płatności mobilnych – iKASA. Z platformy w chwili obecnej mogą korzystać klienci Getin Banku, Alior Banku i Banku Pekao za pośrednictwem PeoPay, aczkolwiek jako, że system jest otwarty, pojawienie się nowych banków oraz punktów usługowo-handlowych jest prawdopodobnie kwestią czasu.

To co jest ważne, dokonując płatności przy użyciu iKASA użytkownik nie ponosi dodatkowych – często ukrytych – kosztów (np. prowizji) za wyjątkiem opłaty za użycie transferu danych. Całość działa bardzo prosto – otwieramy aplikację iKASA, logujemy się za pomocą nadanego kodu PIN, klikamy w przycisk „Zapłać” i podajemy kasjerowi 6-cyfrowy kod widoczny na ekranie urządzenia (widnieje także kod kreskowy, który zapewne jest ciężki do zeskanowania). Po wpisaniu kodu przez kasjera aplikacja poprosi o zaakceptowanie płatności.

Całość możecie zobaczyć tutaj oraz w spocie Biedronki, który wczoraj był hejtowany, a który moim zdaniem jest całkiem dobry.

Tylko co z zasięgiem? Już nie raz w Biedronce dławiłem się edge’m.