Testuję i zamawiam jedzenie przez aplikację mobilną PizzaPortal.pl

Opublikowano 15 Lis 2013 w Android, Aplikacje, iOS, Mobile

Piątek wieczór, za oknem coraz chłodniej (też już chodzicie w kurtkach zimowych?), lada moment Polska zmierzy się ze Słowacją (pierwszy raz pod wodzą nowego selekcjonera), czas więc zamówić coś do jedzenia. Jako, że ostatnio dostałem kupon zniżkowy od PizzaPortal.pl, postanowiłem go niecnie wykorzystać, a przy okazji przetestować ich aplikację mobilną i proces samego zamawiania. Na co dzień korzystam z dwóch systemów mobilnych (iOS oraz Android), ale w tym przypadku zamówienie dokonałem przez aplikację na Androida, która pod koniec października doczekała się redesignu.

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS, Android oraz Windows Phone. Wystarczy, że klikniesz (po lewej) w odpowiedni link lub zeskanujesz z dowolnego urządzenia poniższy kod QR.

kodpizza
Ok, czy zamawianie mobilne jest spoko? Sprawdźmy.

Aplikacja – PizzaPortal.pl jedzenie online

Na początek warto zauważyć, że aplikacja jest niezwykle lekka (raptem 1,2 MB na Androida i 2 MB na iOS), co sprawia, że można ją szybko pobrać, będąc nawet w zasięgu 3G. Zaraz po uruchomieniu, aplikacja pyta o adres w obrębie, którego ma wyszukać dostępne restauracje. Nie ma opcji pobierania danych po geolokalizacji, ponieważ adres „wpisany z palca” jest powiązany bezpośrednio z adresem dostawy złożonego przez siebie zamówienia.

pizzaportal2 pizzaportal3 pizzaportal1
Po wprowadzeniu danych aplikacja „wypluwa” dostępne w pobliżu restauracje. I tu ciekawostka – mimo jednoznacznej nazwy, PizzaPortal.pl zrzesza w swojej aplikacji również restauracje serwujące sushi, restauracje chińskie, tajskie, indyjskie i inne. W przypadku Warszawy nie ma żadnego problemu z dostępnością. W mojej okolicy znalazło się blisko 100 dostępnych miejsc. Na tym etapie możemy bardzo szybko posortować restauracje według ich typów czy otrzymanych ocen.

Kiedy już wybierzemy odpowiednią restaurację oraz produkty (u mnie to trwało 6 minut) przechodzimy „Do kasy”, w której wykonujemy kilka prostych kroków: wybieramy sposób dostawy (oczywiście „Z dostawą”), podajemy kod promocyjny (jeśli posiadamy) oraz wybieramy sposób płatności. Aplikacja oferuje płatność online za pomocą PayPal’a i karty kredytowej (tu warto dodać, że aplikacja pyta o zgodę na przechowywanie danych z karty kredytowej, co jest bardzo uczciwym i cenionym posunięciem).

pizzaportal6 pizzaportal6 pizzaportal4
Kiedy już dokonamy płatności i wszystko zostanie potwierdzone, aplikacja wyświetli podsumowanie oraz przyciski kierujące do odpowiednich profili społecznościowych (tutaj akurat myślałem, że będę mógł opublikować posta nt. zamówienia na ścianie). Potwierdzenie zamówienia oraz dane do logowania (dla kolejnych zamówień) otrzymamy także na podany przez siebie adres e-mail. Ekran z podsumowaniem wyświetla również szacunkową godzinę dostawy, a raczej czas pozostały do otrzymania zamówionego jedzenia (błędny komunikat). Nie należy się nim jednak posiłkować, ponieważ są to czyste szacunki. W moim przypadku działał dość dziwnie (odmierzał ponad 30 minut za każdym razem gdy kliknąłem w przycisk „Status ostatniego zamówienia”, który pojawia się na głównym ekranie aplikacji w czasie oczekiwania na zamówienie), aczkolwiek zamówienie zostało zrealizowane w ekspresowym tempie. Pizza dotarła po 21 minutach.

pizzaportal8 pizzaportal7 pizzaportal9
Podsumowując – zamawianie mobilne w PizzaPortal.pl jest bardzo proste. Może nie jest szybsze od standardowego zamawiania via web, ale na pewno kompletne. Cały proces, od wyboru po płatność, można bez problemu wykonać bezpośrednio w aplikacji. Brakowało mi jednak trochę obrazków (wiadomo – kupujemy wzrokiem) oraz czasami aplikacja zbyt długo przetwarzała dane. Nie masz laptopa i kasy pod ręką? Aplikacja jest dla Ciebie!

PS. Przy okazji polecam konkurs związany z PizzaPortal.pl na blogu Moniki Mikowskiej – jestem.mobi, w którym do zgarnięcia jest m.in. Nokia Lumia 920.

PS2. Smacznego i „Polska GOLA!” :D!


Zdjęcie: Google+