Przystanek Woodstock, geolokalizacja i grywalizacja

Opublikowano 4 Sie 2012 w Android, Aplikacje, Geolokalizacja, Grywalizacja, iOS, Mobile

W Kostrzynie nad Odrą trwa 18. Przystanek Woodstock, organizowany rzecz jasna przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). Z tej okazji Cocolab (iOS) oraz Mobile Factory (Android) stworzyły festiwalową aplikację mobilną, która powstała przy współpracy z siecią komórkową Play.


Jak już zdradziłem w tytule newsa, aplikacja nie jest zwykłym przewodnikiem po festiwalu. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z tej aplikacji postanowiono wykorzystać mechanizmy grywalizacyjne oraz geolokalizację. Jak to działa?

Na terenie festiwalu oznaczono kilkanaście punktów, przy których użytkownicy mogą się za pomocą swojego smartfona i zainstalowanej aplikacji zameldować („czekować”). Wykorzystywany jest do tego wbudowany w urządzeniu GPS. Za każdy check-in użytkownik otrzymuje oznaki, które następnie można wymienić na nagrody. Jedną z głównych nagród jest m.in. możliwość zapowiedzenia wraz z Jurkiem Owsiakiem koncertu The Darkness. Prosto ze sceny. A propos Jurka..

Nie koniecznie „na ty” z nowymi technologiami :P.

Pomysł fajny. Ciekawi mnie tylko ile osób weźmie udział w zabawie. Woodstock (nigdy nie byłem) kojarzy mi się raczej z odmóżdżeniem od wszelakiej maści smartfonów, Internetu i zabieraniem ze sobą zapasowej Nokii 3210, która wpadając do błota nie przyprawi jej właściciela o płacz. Mam nadzieję, że wynik będzie znacznie większy niż w przypadku akcji przy okazji WOŚP. Mimo wszystko brawa za pomysł, odwagę i realizację.

Aplikację można pobrać w App Store oraz Google Play.