Prowadzisz FanPage? Poproś fanów o zmianę ustawień prywatności

Opublikowano 9 Gru 2010 w Facebook, Social Media

Podmioty, które prowadzą strony fanowskie na Facebooku powinny zainteresować się ustawieniami prywatności swoich fanów. Okazuje się, że wraz ze zmianą dizajnu Facebook (Facebook się zmienia – nowe profile, strony fanowskie i nacisk na Places) pozmieniał defaultowe ustawienia prywatności użytkowników. Mam na myśli ustawienie Zezwolenie na komentowanie Twoich postów, które oczywiście odnosi się do wszystkiego co dany użytkownik doda na Facebooku, w tym – np. zapytań do Twojej marki na FanPage’u.

Nie wiem czy to celowe posunięcie Facebooka, czy błąd, ale jest to strasznie uciążliwe jeżeli chodzi o komunikację ze społecznością. Osoba zadająca pytanie na naszej ścianie (na FanPage’u) nie jest w stanie uzyskać od nas odpowiedzi, jeśli jej ustawienia zezwalają na komentowanie jedynie znajomym, tudzież znajomym znajomych. Brak odpowiedzi z pewnością wpływa na wizerunek marki w social media, i w ogóle.

Aby zmienić nasze ustawienia należy kliknąć w Konto (w głównym menu), następnie Ustawienia Prywatności -> Dostosuj Ustawienia -> Rzeczy, które udostępniam -> Moje posty -> wybieramy Wszyscy. W ten sposób właściciele FanPage’y będą mogli odpowiadać na nasze wpisy.

Do dzieła!

 • http://www.facebook.com/tadeuszpilas Tadeusz Pilas

  Coś się nie zgadza, bo u mnie wszystko jest po dawnemu – pomimo że mam widoczność postów ustawionę „Tylko znajomi” to moje posty i komentarze na „obcych” stronach są widoczne nie tylko dla mnie i znajomych, ale także i dla obcych – przed chwilą to przetestowaliśmy! Wg mnie to ustawienie dotyczy tylko mojej własnej tablicy.

  • http://www.facebook.com/radoslaw.szczesny Radosław Szczęsny

   Tak, posty i komentarze są widoczne dla obcych na innych stronach. Chodzi o to, że obca strona nie jest w stanie skomentować dodanego na jej ścianie postu przez użytkownika, który ma takie ustawienia.

 • http://www.facebook.com/tadeuszpilas Tadeusz Pilas

  Aby moje posty można było komentować na „obcej” stronie to ustawienie muszę mieć następujące (tak jak w pierwszym akapicie artukułu): „Rzeczy, które inni udostępniają > Kto może komentować posty > Wszyscy”. Na grafice i w ostatnim akapicie artukułu, opcja jest myląco ustawiona (opisana) na: „Tylko znajomi” i właśnie w takim przypadku nie będzie można komentować mojego postu. Przetestowałem też ustawienie „Moje posty > Tylko Znajomi / Wszyscy” – nie miało to wpływu ani na widoczność ani na możliwość komentowania moich postów na obcej stronie.

 • Pingback: stuart()

 • Pingback: todd()

 • Pingback: Alfred()

 • Pingback: Kenneth()

 • Pingback: Gregory()

 • Pingback: Jay()

 • Pingback: hubert()