Połączenie telefoniczne z Gmaila – Google Voice – już w Polsce!

Opublikowano 4 Sie 2011 w Google

Dziś rano gdy przeglądałem swoją pocztę na Gmailu, Google zaproponowało mi skorzystanie z usługi Google Voice, czyli połączeń telefonicznych prosto z przeglądarki. Do tej pory Voice nie było dostępne w naszym kraju.

Voice daje nam możliwość dzwonienia z komputera na telefon komórkowy bądź stacjonarny za pomocą VoIP. To alternatywna usługa do desktopowej wersji popularnego komunikatora Skype. Tak jak w przypadku marki wykupionej przez Microsoft (Skype), tak i Google Voice jest rzecz jasna płatne. Opłata za minutę połączenia z numerem T-Mobile bądź Orange wynosi 8 centów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 28 gr. Za połączenie na numery stacjonarne zapłacimy z kolei przeszło cztery razy mniej – 6 gr. Należy pamiętać, że do tej kwoty doliczamy 23% podatku VAT.


Oczywiście, aby wykonać połączenie nasze konto billingowe musi mieć dodatnią wartość. Konto można doładować za pomocą Checkout (minimalna wartość to 10 jednostek określonej waluty – dostępne €/$/£).


Szkoda, że Google nie pozwala przetestować usługi za darmo, tak jak to robi w USA i Kanadzie (do końca roku połączenia są bezpłatne).

Więcej informacji o usłudze Google Voice znajdziecie tutaj.