Playfish (EA) zrobi Risk: Factions na Facebooka

Opublikowano 8 Lip 2011 w Gry i marketing, Social Games

Na dzisiejszym EA Summer Showcase Event Product Manager odpowiedzialny za social games w EA zapowiedział, że Playfish (Playfish został kupiony przez EA) wprowadzi na Facebooka – Risk: Factions, czyli klasyczną grę planszową, która jakiś czas temu doczekała się cyfrowej edycji w wersji na PlayStation 3 i Xbox360 (osobiście polecam!).

Ponadto Playfish wypuści dwie niezależne gry mobilne na iOS’a – Pet Society i City Restaurant.

Osobiście nie mogę się doczekać facebookowej wersji Ryzyka, które strasznie mnie wciągnęło jakiś czas temu na PS3. Gra jest po prostu świetna (może dlatego, że dużo grałem w arcydzieło Hasbro). Zresztą… zobaczcie sami gameplay.

Czego mi brakowało w wersji na PlayStation? Na pewno „prawdziwych” znajomych. Tych z Facebooka. Śmiem twierdzić, że Ryzyko na Facebooku będzie strasznym killerem. Już nie mogę się doczekać tej rywalizacji PvP :-).

Ale bez podjarki.

Playfish wypuści również dwie niezależne gry mobilne – Pet Society i City Restaurant. Hodowla zwierzaków będzie częściowo zintegrowana z wersją na Facebooku, z kolei „restauracja” nie będzie mieć takiego połączenia (ingerencji w obecną grę). Obie gry będą korzystać z Facebook Connect. Kiedy? Latem tego roku. Czekam na Ryzyko!