Orange przenosi paryskie „kłódki miłości” do sieci – Relock Love

Opublikowano 29 Mar 2015 w Inspiracja, Outdoor

Aby poczuć magię, uruchom najpierw w nowej karcie. Z głosem. Potem czytaj.

W ubiegłym roku władze Paryża wydały zakaz wieszania „kłódek miłości” (love padlocks) na moście łączącym Instytut Francji z Luwrem – Pont des Arts Bridge. Decyzja została podjęta po tym, jak w 2014 roku z powodu nadmiaru zawieszonych na nim kłódek część mostu po prostu się urwała.

Pierwotnie zakładano, że dzięki kampanii „Make Love, Not love locks”, która miała miejsce na samym moście oraz stronie informacyjnej w Internecie nolovelocks.com, uda się powstrzymać przybywającą liczbę kłódek miłości. Niestety, tak się jednak nie stało i władze Paryża zostały zmuszone do zlikwidowania „balastu”.

notlovelocks
40 tysięcy kłódek mających swoją ludzką historię w jednej chwili mogło przestać istnieć. I choć w praktyce tak się właśnie stało (zostały usunięte), to ich pamięć na zawsze pozostanie w sieci. W chmurze Orange.

Marka należąca do France Télécom przygotowała stronę internetową relocklove.orange.fr, na której zatrudniony fotograf – Alexis Bourdillat – umieścił zdjęcia wszystkich zawieszonych na moście kłódek. 40,000 tysięcy!

Zdjęcia można oczywiście przejrzeć i udostępnić dalej w sieciach społecznościowych.

Kampanii towarzyszy seria wideo (zobacz playlistę Relock Love) opowiadająca o różnych historiach miłosnych. Całość przez pryzmat miłości nawiązuje do wspomnianej już wyżej chmury Orange.

 we should always protect love 
 with the cloud system by Orange save everything that matters for yourself 

Zdjęcie: jpgmag.com