Nákupy Google – przestroga dla porównywarek i Allegro

Opublikowano 25 Lis 2011 w Google, Internet

Antyweb podzielił się na Facebooku fajnym linkiem – Nákupy Google. Nasi południowi sąsiedzi – Czesi – otrzymali od Google nowe narzędzie w wersji beta, które być może w przyszłości wywróci e-commerce do góry nogami.

Nákupy Google to nic innego jak katalog produktów, które możemy kupić w sklepach internetowych na terenie Czech. Wybierając odpowiednią kategorię (np. Notebooki) otrzymujemy listę produktów w wynikach wyszukiwania. Powyższy przykład zwraca nam ponad 40,000 różnych produktów.

Jak przystało na dobrą wyszukiwarkę, użytkownik może dodatkowo porównać cenę wybranego produktu w kilku sklepach, określić sposób dostawy (darmowa lub nie) czy jego przedział cenowy. Wygląda to tak (screen niżej).

Co to oznacza? Na pewno nic dobrego dla porównarek cenowych, które w Polsce radzą sobie dość dobrze. To także przestroga dla Allegro, które w dużej mierze żyje ze sklepów internetowych. Obecność w Google (póki co darmowa), z pewnością będzie wymagać w przyszłości nakładów finansowych po stronie sprzedawców.

W końcu dobrze być na stronie głównej :-).