Ledswim, koncepcja basenu 2.0 z NFC

Opublikowano 31 Mar 2015 w Hardware, Inspiracja, Mobile, NFC

Nie pamiętam kiedy po raz ostatni pływałem w normalnym basenie, przez co nie znam dzisiejszych standardów na tych obiektach. Podejrzewam jednak, że system Ledswim (o którym zaraz przeczytasz) wykracza daleko poza przyjęte standardy. Przynajmniej w Polsce.

Ledswim to startup z Izraela, który składa się z trzech elementów: aplikacji mobilnej, opaski NFC oraz systemu zainstalowanego w basenie, składającego się z podświetlanej diodami linii (na dnie basenu) oraz wyświetlacza LCD na ściankach (końcach). Po wybraniu planu treningowego i przyłożeniu opaski do czytnika (którym jest tablet Sony Xperia Z) należy udać się na wskazany tor i rozpocząć trening. I tu zaczyna się magia.

Liczba okrążeń, która pozostała do przepłynięcia wyświetla się na LCD, zwalniając nas tym samym z liczenia, z kolei za utrzymywanie określonego tempa odpowiada podświetlany znacznik, który porusza się po zainstalowanej na dnie basenu linii z diodami. Zobaczcie sami:

Super, prawda? W końcu rywalizacja z samym sobą (do tego widoczna) od dawna jest stosowana w wielu dziedzinach naszego życia, np. w grach (wyścigi, rywalizacja na czas z własnym „cieniem”).

W chwili obecnej Ledswim przeprowadza testy na kilku basenach w swoim kraju.

  • http://Fitback.pl/ Arvind Juneja

    Szczerze? Za dużo kombinowania. Ja mam tempo, długości, ilość ruchów itd wszystko w zegarku… Dodatkowo dzęki temu mogę wyskoczyc do wody kiedy na pasie jest kilka innych osób i mogę co chwilę pływać w innym basenie nadal mając ze sobą tego wirtualnego trenera.

    Dodatkowo – pływanie szybkie nie wynika z challengów. W pływaniu w odróżnieniu od roweru czy biegania kluczowa jest technika, możesz pływać ile chcesz ale co najwyżej się wzmocnisz i może odrobinę poprawisz wyniki. Dla faktycznego skoku jakościoweog jednak potrzebny żywy trener, nauka techniki itd, której NIE DAJE żadne rozwiązanie technologiczne i dłuuuugo nie da.

    Także nie, to nie jest fajne. To jest ciekawe, abstrakcyjne i bezużyteczne na dłuższą – nawet podwodną – metę.