Kody QR normą na citylightach?

Opublikowano 5 Mar 2013 w Kody QR, Mobile, Outdoor

citi Warszawa zakodowana. Wraz ze zbliżającą się wiosną (wreszcie!) na mieście pojawia się coraz więcej citylightów z kodami QR, co zresztą nie jest zaskoczeniem, jeśli czytaliście moje ostatnie wpisy. Tylko w niedzielne popołudnie wyłapałem 5 nowych kreacji.

Po kolei…

ING Bank Śląski

ing
Nie mam zamiaru pastwić się nad „ulokowaniem” kodu na kreacji. To kwestia na zupełnie inny temat. Kod odsyła do mobilnej strony banku ING Bank Śląski, z której możemy dowiedzieć się o produkcie „Pożyczka Superszybka” oraz wypełnić formularz rejestracyjny. Na szczęście pomyślano „mobilnie” i formularz ogranicza się jedynie do podania numeru telefonu komórkowego. Prawidłowo. Ciekawe jak to się przekłada na leady, pewnie ciężko.

Nivea

nivea
Nivea jako jedna z nielicznych umieściła swój kod QR nieco wyżej niż stopy normalnego człowieka, za co oczywiście należy się kudos. Po zeskanowaniu kodu przenoszeni jesteśmy do strony mobilnej, na której możemy przejrzeć listę produktów, dokładnie Dezodoranty i Antyperspiranty. Strona jest całkowicie dostosowana do mobile’a, więc przegląda się łatwo, szybko i płynnie.

Raiffeisen POLBANK

raiffeisen
Kod prowadzi (bez trackingu) do strony http://www.raiffeisenpolbank.com, która teoretycznie została przygotowana w RWD (responsive web design), lecz w mobile’u wygląda dziwnie. Wygląda na to, że strona jest trochę za szeroka. Jeżeli chodzi o content to de facto nie wiem co mógłbym na tej stronie zrobić. Jest w zasadzie wszystko, 1:1 do z webu. Nie o to chodzi w mobile’u.

Mastercard

mastercard
Tutaj przekaz jest jasny. Kreacja promuję aplikację mobilną MasterCard Mobile Polska. Co tu dużo pisać… jest tracking, jest rozpoznawanie urządzeń, jest wszystko tak jak powinno być.

AVON

avon
Fotka autorstwa Kate. AVON ruszył z loterią wokół produktów z serii Anew Vitale. Na stronie wyrozniajsie.pl przygotowano mobilny landing page (nie rozumiem „skąpego” menu) z informacją o konkursie. Najbliższe losowanie odbędzie się 7 marca. Całość odbywa się tylko i wyłącznie (chyba?) w mobile’u. Tracking przez bit.ly, więc można samemu śledzić ilość skanów :-).

Do skanowania! (zeskanuj, aby przetestować na żywo):

kodyqr Tylko nie mówcie, że nikt tego nie skanuje :-).

Ściągnij Skaner QR za darmo.