Kluczowe aktualizacje – Facebook, twitter

Opublikowano 12 Paź 2011 w Aplikacje, Facebook, iOS, iPad, iPhone, Social Media

Facebook, twitter i Instagram doczekały się aktualizacji w wersji na iPhone’a.

Największe zmiany dotknęły Facebooka, który przeskoczył z wersji 3.5 (pisałem o niej jakiś czas temu) na 4.0.1. Nowa aplikacja bardzo mocno przypomina aplikację Google oraz wersję twittera na iPada.

Najfajniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie expandowanego menu nawigacyjnego po lewej stronie, za pomocą którego możemy szybko przemieszczać się pomiędzy zakładkami. Warto podkreślić, że wreszcie wyciągnięto na wierzch STRONY, co mnie ogromnie cieszy.

Przy okazji należy dodać, że Facebook pojawił się również na iPadzie. Więcej informacji tutaj -> Facebook dla urządzeń iPad.

W przypadku twittera wprowadzono możliwość załączania fotek do twitów, dzięki nowej usłudze – pic.twitter.com. Aplikacja została również dostosowana do nowego systemu operacyjnego iOS 5, którego premiera będzie miała miejsce już dzisiaj (tak przy okazji do ściągnięcia jest już iTunes 10.5). Jak to wygląda możecie zobaczyć tutaj. Będąc w temacie należy dodać, że twitter będzie zintegrowany z nowym systemem Apple, co mam nadzieję wpłynie na jego powszechność w naszym kraju.

Swojej aktualizacji doczekała się również appka Instagram. Oprócz dodania nowych efektów (filtrów), skupiono się głównie na optymalizacji pod iOS 5.