Jak dodać Google +1 na swoją stronę WWW?

Opublikowano 7 Lip 2011 w Google, Social Media


Google+, czyli najciekawszy temat ostatnich kilkudziesięciu godzin (rzekłbym tygodni) bardzo systematycznie przyciąga do siebie nowych użytkowników (powstał nawet ranking polskich użytkowników!). Wraz z rozwojem platformy coraz większe znaczenie ma przycisk +1, który ma być po prostu alternatywą do Facebookowego „Lubię to!”. Sam button funkcjonuje już od kilku miesięcy (na YouTube pojawił się bodajże w kwietniu).

Przycisk +1 oznacza „to jest fajne” lub „zobacz to”. Zawsze, gdy klikasz +1 w internecie, dajesz znać innym, że coś Ci się spodobało. Twoje +1-ki pomogą Twoim znajomym i innym internautom znaleźć to, co najlepsze w sieci. – informuje Google na google.com/+1/button/.

Po co stworzono Google +1?

Cała idea sprowadza się do wyszukiwania społecznościowego (social search) działającego w obrębie zawieranych znajomości. W ten sposób osoba szukająca informacji w sieci (w Google) jest w stanie uniknąć tricków pozycjonerskich (SEO), a dotrzeć do rekomendowanych przez przyjaciół wartościowych treści. Poniżej wprowadzenie do świata +1.

Terazz gdy Google+ zaczęło przyciągać użytkowników, button +1 wreszcie zyskał na wartości.

Jak dodać przycisk +1 na swojej stronie internetowej?

Implementacja przycisku +1 jest niesamowicie prosta. Wystarczy przejść na stronę „Przycisk +1 w Twojej witrynie„, ustawić rozmiar oraz język przycisku i pobrać wygenerowane kody, który należy wstawić na swojej stronie internetowej (w sekcji head oraz miejscu, w którym ma się pojawić przycisk).

Proste, prawda?

Myślę, że Google +1 jest nie tylko świetną alternatywą dla „Lubię to!”, ale i idealnym zmiennikiem w Polsce dla przycisku, który oferuje twitter (Tweet Button). Wszystkie wyniki (lista kliknięć w +1) pojawia się na platformie Google+ w zakładce „+1”. Możesz to sprawdzić u mnie, albo u siebie klikając najpierw niżej w +1.

Let the battle begin!