Integracja FanPage’a z Facebook Places (Miejsca)

Opublikowano 25 Mar 2011 w Poradnik

Jak połączyć Miejsce (usługę Places, która w naszym kraju funkcjonuje oficjalnie od 16 marca) ze swoim obecnym FanPage’m? Głowiłem się nad tym kilka dni, aż w końcu znalazłem rozwiązanie na facead. Okazuje się, że aby nasz FanPage stał się również miejscem (i posiadał zakładkę Aktywność znajomych) należy wprowadzić w ustawieniach strony nasze dane adresowe. Wynika zatem, że nie jest konieczne tworzenie dodatkowych miejsc za pomocą Facebooka w telefonie komórkowym (zwłaszcza, że stworzonych miejsc póki co, nie da się zintegrować ze stroną zgodnie z udostępnioną przez serwis instrukcją).

Przykład integracji możecie zobaczyć na FanPage’u – IDMnet.

Po wprowadzeniu danych aktualizacja FanPage’a trwa do 24h. Warto uzupełnić również pole „Opis”. Zawartość tego pola jest wyświetlana jako opis naszego miejsca w usłudze Places (widoczne w aplikacji mobilnej). Adresem nie powinno się bawić, ani go usuwać… ponieważ:

Note: If you remove your address, it will also remove the ability for Places users to see and check in to your place. If you modify your address, it may take up to a few hours for Places users to see this change.

Takie rozwiązanie jest oczywiście bardzo dobre. Użytkownik meldujący się w danym miejscu zostawia ślad na swojej tablicy, który bezpośrednio odsyła do FanPage’a, a nie – jak było do tej pory – zaślepki w postaci miejsca z mapą Bing.