Google+ ma 90 mln użytkowników. 60% loguje się codziennie?

Opublikowano 20 Sty 2012 w Google, Social Media, Statystyki

Znamy wyniki finansowe Google za czwarty kwartał 2011 roku. Przychody w Q4 wzrosły o 25% względem Q4 w 2010 i wyniosły 10,58 miliarda dolarów. Z punktu widzenia social media ciekawą informacją jest liczba użytkowników platformy Google+, która w chwili obecnej wynosi 90 milionów. Taką informacją podzielił się Larry Page.

Zaskakującą (jak dla mnie) informacją jest fakt, ze ok. 60% użytkowników loguje się do Google+ codziennie, a ok. 80% przynajmniej raz w tygodniu. 90 milionów użytkowników oznacza, iż w ciągu trzech miesięcy (w październiku Google oficjalnie poinformowało, że Google+ ma już 40 mln userów) na Google+ zarejestrowało się ok. 50 mln użytkowników, co przekłada się na ok. 550 tysięcy nowych kont dziennie. Mam nadzieję, że „logowanie” nie oznacza wejścia na Gmail, gdzie od jakiegoś czasu są zintegrowane Kręgi z G+.

Warto również dodać, że w chwili obecnej Google+ oferuje już swoim użytkownikom 34 różne gry społecznościowe. Ostatnim tytułem, który pojawił się w Google Games jest Plarium’s Pirates: Tides of Fortune.

Z kolei od listopada 2011 roku użytkownicy platformy Google+ mogą zakładać własne strony społecznościowe (Google+ Pages czyli alternatywa dla stron z fanami na FB). Na ten moment serwis Plustat monitoruje 1.956 polskich stron, które obserwuje łącznie 73.258 użytkowników. Największa strona należy do WOŚP i liczy sobie niespełna cztery tysiące osób. Strzelam, że wszystkich polskich userów jest ok. 150k. Słabo. Wszystkich stron na G+? Ponad milion.

Google Announces Fourth Quarter and Fiscal Year 2011 Results