Google Chrome Web Store już online

Opublikowano 8 Gru 2010 w Google, Internet

Myliłem się odnośnie Google Chrome Web Store, czyli sklepu z aplikacjami od Google. Długo wyczekiwana platforma została zaprezentowana światu podczas wczorajszej konferencji Chrome event, na której pokazano również, a właściwie pochwalano się  możliwościach samej przeglądarki (Google Chrome 8 już jest), jak i systemu działającego całkowicie w chmurze – Chrome OS.

Sklep Chrome Web Store dostępny jest od 8 grudnia pod adresem https://chrome.google.com/webstore/.

Sam sklep (co można zauważyć) jest bardzo przyjemny, prosty i nie posiada większych wodotrysków. Aplikacje i rozszerzenia dla przeglądarki Chrome zostały podzielone według dobrze przemyślanych kategorii. Większość dostępnych aplikacji jest darmowych, aczkolwiek zdarzają się i takie, które są darmowe, ale już za korzystanie z nich należy uiścić drobną opłatę na stronie dewelopera. W dużej mierze są to aplikacje, które po prostu tworzą nam ładną ikonę w Aplikacjach (nowa karta), a tak naprawdę możne z nich korzystać nawet pod Firefoxem.

Na uwagę zasługuje na pewno aplikacja Amazonu oraz SlideRocket for Google Chrome. Naprawdę to fajnie wygląda. Całą konferencje można zobaczyć na YouTube, na kanale Google Chrome. Poniżej wideo prezentujące czym jest aplikacja web store.

Czas się pobawić.