FanPage + notyfikacje, trochę zmian na Facebooku

Opublikowano 19 Lip 2011 w Facebook, Social Media

Małe, ale dość znaczące zmiany z punktu widzenia prowadzenia stron fanowskich, pojawiły się kilka dni temu na Facebooku. Po pierwsze – zaproszenia, po drugie – notyfikacje, zaś po trzecie – zakładanie strony.

Zapraszanie znajomych

Facebook wprowadził nową formę zapraszania znajomych. Oczywiście opcja dotyczy jedynie administratorów, którzy chcą zaprosić ludzi na swój FanPage. Do tego celu należy użyć opcji „Zaproś znajomych”, która dostępna jest w panelu admina (prawy boczny pasek). Jak widać na załączonym obrazku, zapraszanie znajomych odbywa się na zasadzie filtrowania – ostatnie kontakty, grupy, lokalizacja.

Notyfikacje


Zaproszenia wiążą się z notyfikacjami, które pojawiają się w sekcji „Twoje powiadomienia” oraz bezpośrednio na „globusie”. Wygląda to fajnie i na pewno zwiększy konwersję jeżeli chodzi o zaproszenia. Do tej pory wszystkie zaproszenia (rekomendacje) były dostępne w jakimś gąszczu informacji po prawej stronie (nigdy nie wiedziałem ocb).

Tworzenie strony

Bez obaw. Nic się wielkiego nie zmieniło. Chodzi jedynie o notyfikację, która pojawia się na tablicy użytkownika, który założył FanPage. Zauważyłem, że w niektórych przypadkach taki komunikat pojawia się na tablicy, co nie zawsze jest dla nas korzystne i przez nas oczekiwane (zwłaszcza, gdy tworzymy FanPage dla marki, której start w social media ma nastąpić za kilka lub kilkanaście dni).

Jak złapię komunikat, dodam screena.