Facebook: Odtwarzaj filmy wideo tylko przez sieć WiFi, czyli reklama video i autoplay (jak wyłączyć?!)

Opublikowano 28 Sty 2014 w Facebook, Social Media

W miniony weekend pisałem o zmianach jakie niebawem zagoszczą w największym serwisie społecznościowym świata, czyli na Facebooku (przeczytaj: Co się kroi na Facebooku? Nowości, zmiany i knucie). W jednym z punktów wspominałem o reklamach video, które już na dniach – co można wywnioskować po screenach – będą wyświetlane w naszych aktualnościach. Reklamy będą wyświetlały się w trybie autoplay, czyli ich zawartość będzie automatycznie emitowana, bez zezwolenia (interakcji) ze strony użytkownika. Tego typu zagrywka będzie wpływać na ilość zużywanego transferu danych.

Facebook informuje jednak (ciekawe ile osób w to kliknie i przeczyta?), iż można zmienić ustawienia w taki sposób, aby filmy ładowały się automatycznie tylko w momencie gdy jesteśmy podłączeni do sieci WiFi. Całość oczywiście w języku angielskim.

videofb1 videofb2

Aby to zrobić należy przejść do ustawień i odnaleźć oraz wyłączyć pozycję: Odtwarzaj automatycznie filmy tylko przez sieć Wi-Fi (na samym dole screena). Jeśli tego nie zrobimy, filmy będą automatycznie odtwarzane, przez co może ucierpieć nasz transfer danych.

videofb3

Kto pierwszy zauważy reklamę niech podniesie rękę! Czy jakoś tak :-). Więcej o reklamie video na Facebooku dowiecie się tutaj w punkcie 3.