Darmowe Bilety do kina dla 2ch osób – to ściema

Opublikowano 21 Lip 2011 w Facebook, Social Media

Polubiłeś stronę i zaprosiłeś wszystkich swoich znajomych? Spełniłeś oczekiwania zapisane w wydarzeniu Darmowe Bilety do Multikina dla 2ga.? Rozczaruje Cię – to ściema. Już blisko 50 tysięcy osób padło ofiarą tego oszustwa… lub po prostu własnej głupoty. Owszem, Facebook przyzwyczaił nas do różnego rodzaju akcji, konkursów, promocji, otrzymywania kuponów rabatowych czy prezentów, ale w tym przypadku jest to po prostu zwykłe wyłudzenie. Tak, wyłudzenie. Za kilka dni zostaniesz sprzedany na Allegro.pl jako baza fanów lub zasypany spamem na tablicy.

Multikino Polska nie ma z tą akcją nic wspólnego, co zresztą zadeklarowali dzisiejszego ranka na swoim FanPage’u w notatce.

To nie pierwsza i ostatnia taka akcja na przestrzeni ostatnich dni. Przykładem może być strona Fejsbuk, która w podobny sposób (rozdaje rzekome kubki) pozyskuje fanów, czyli Was. Innym przykładem, który przewinął się przez moją tablicę było coś w rodzaju „potwierdź udział w wydarzeniu – dostaniesz dres z Facebooka”. Jakkolwiek to brzmi – nie polecam :-).

Pamiętajcie, że większość konkursów jest organizowana w ramach aplikacji (w ten sposób powinny być organizowane wszystkie akcje konkursowe na FB), gdzie przez skorzystaniem zgadzacie się na udostępnienie danych osobowych. Z kolei za promocję i „wyciągnięcie ich na wierzch” odpowiedzialne są FanPage’a poszczególnych marek, a nie, tak jak w przypadku niniejszej akcji – osoby prywatne.

Bądźcie czujni. Polećcie dalej.