Biegasz? Zmierz się z tygrysem syberyjskim w kampanii WWF Tiger Challenge #Run4Tiger

Opublikowano 25 Lut 2015 w Grywalizacja, Mobile

Na całym świecie (głównie w Rosji) żyje raptem 450 tygrysów syberyjskich. Aby zahamować proces wymierania tego gatunku (notabene największego z tygrysów) rosyjski oddział organizacji pozarządowej World Wide Fund for Nature (WWF) przygotował kampanię WWF Tiger Challenge #Run4Tiger, która ma na celu zwrócić uwagę na istniejący problem oraz zebrać dodatkowe fundusze dzięki dotacji.

Jak można się domyślić po nazwie i hashtagu kampanii, w akcji chodzi o bieganie, a dokładnie o rywalizację na kilometry z tygrysem syberyjskim, który z przypiętym nadajnikiem GPS rzeczywiście biega gdzieś po Syberii. Jego codzienne zmagania można śledzić na dostępnej mapie.

Według WWF tygrys syberyjski przebiega dziennie około 9,6 km.

Do akcji można dołączyć logując się na platformie run4tiger.com za pomocą jednego z trackerów, np. Nike+, Endomondo, RunKeeper czy Strava, przez co nie musimy instalować dodatkowych aplikacji i nie tracimy ciągłości w zapisywaniu postępów na platformie, z której obecnie korzystamy.

Platforma posiada również pewien haczyk psychologiczny. Za każdą przegraną (na km) rywalizację z tygrysem, użytkownik „zobligowany” jest do wpłacenia dotacji ($5 dziennie) na konto organizacji WWF. Ponadto platforma posiada jeszcze jeden aspekt gamifikacyjny, a mianowicie odznaki.

Nawet jeśli nie biegasz, polecam zobaczyć stronę internetową, bowiem realizacja jest naprawdę bardzo dobra.

Zdjęcie: worldwildlife.org