AppsWeek#1: Twoja stara się o maszynkę Wilkinsona*

Opublikowano 16 Mar 2011 w Aplikacje

Dawno, dawno temu obiecałem sobie, że będę robił cykliczny (tygodniowy) przegląd nowych aplikacji na Facebooku. Czas zrealizować pomysł. Od dziś przez kolejne tygodnie (do momentu wyczerpania pomysłów i potencjału Facebooka) postaram się Wam przybliżyć aplikacje (oraz gry), które pojawiły się w polskiej części Facebooka. Podsumowania będą pojawiać się w środę (poniedziałek to dobry dzień na start aplikacji).

Dziś na tapetę weźmiemy dwie aplikacje – Twoja Stara (Microsoft) oraz Wilkinson rozdaje 10,000 maszynek.

Twoja Stara (Microsoft)

15 marca miała miejsce ogólnoświatowa premiera dziewiątej odsłony przeglądarki Microsoftu – Internet Explorer. W naszym kraju akcja jest dość odważna i rozpoczyna się od slangu „Twoja stara…”, odnoszącego się do starych przeglądarek internetowych. Kampania ma charakter internetowo-ambientowy (Internet – twojanowa.pl; Ambient – rano rozbijali się na Metro Świętokrzyska).

Na Facebooku pojawiła się aplikacja http://apps.facebook.com/ie_twoja_stara/, która nakłania użytkowników do wysłania ciekawego tekstu (zaczynającego się od slangu), co wiąże się także z wzięciem udziału w konkursie. Aplikacja jest przyjazna, nie narzuca się i nie spamuje tablicy (pojawia się wpis w momencie dodania tekstu). Co ważne – jest zintegrowana z całością i od razu wiadomo o co chodzi. Od wczoraj można również zaobserwować większe zaangażowanie fanów na FanPage’u – Internet Explorer Polska.

Tylko czy slang „Twoja stara” nie jest czasem za stary ;-)?

Wilkinson rozdaje 10,000 maszynek

Ilość, głupcze (Chcemy zyliard fanów – szybko!)! Wilkinson zapomniał czym są media społecznościowe i poszedł w ilość. Nowy FanPage (dostępny pod adresem facebook.com/WilkinsonPolska) zaprasza swoich użytkowników do aplikacji z serii farma fanów. Aby wygrać jedną z 10-tysięcy maszynek do golenia, użytkownik musi: 1) wejść do aplikacji (nadać uprawnienia, w tym – Dostęp do moich informacji profilowych – po co?), 2) polubić na wstępie FanPage marki, 3) zaprosić do aplikacji trzech znajomych, 4) zaczekać na potwierdzenie (znajomi muszą przejść podobny cykl). Farma żyje. W akcji może wziąć udział każdy, w tym kobiety.

Aktualizacja 16:40 Aplikacja Wilkinsona została zawieszona. Zdobyła 4000 fanów przez pół dnia :-). Bezcenne. Ma powrócić jak zostanie postawiona na nogi.

To by było na tyle. O czymś zapomniałem? Poinformuj mnie o aplikacji, która pojawiła się w tym tygodniu.