Aplikacje w zakładkach (iFrame tabs) tylko dla zalogowanych

Opublikowano 27 Lut 2011 w Internet

Obiecałem poradnik, ale póki co – spostrzeżenia. Dużo się mówi o iFrame tabs, czyli aplikacjach w zakładkach na FanPage’ach. Jak doskonale wiecie wraz z 11 marca zostanie zablokowana możliwość dodawania aplikacji napisanych w FBML (Koniec aplikacji w FBML), a zakładki przyjdzie nam tworzyć za pomocą platformy deweloperskiej (polecam zaznajomić się z: Jak zweryfikować swoje konto na platformie deweloperskiej?). Olbrzymią zaletą takiego rozwiązania są możliwości, czyli pełne wsparcie HTML, JavaScript oraz iFrames. Rozbudowane zakładki na FanPage’ach mają jednak swoje wady.

Nie licząc ostatnich problemów (związanych z pojawianiem się scrollbarów) z rozmiarem okna zakładki, największym minusem jest to, że taka zakładka to… aplikacja. Jak wiadomo, aby z niej skorzystać należy się zalogować w serwisie. To oznacza, że stworzona za pomocą aplikacji zakładka nie będzie dostępna dla osób z zewnątrz (niezalogowanych).

Warto dodać, że Facebook zmienił liczbę defaultowo widocznych zakładek z 6 na 8. Oczywiście cała reszta (w przypadku posiadania 9 i więcej zakładek) jest widoczna po kliknięciu w „Więcej”.

Zauważyłem to w czasie tworzenia tabsów przy okazji mojej ostatniej produkcji advergamingowej osadzonej na Facebooku (Uczelniana promocja przez advergames na Facebooku).

Jej.