Angry Birds już na Walentynki na Facebooku?

Opublikowano 27 Sty 2012 w Facebook, Gry i marketing, Social Games

Wszystko wskazuje na to, że kultowe Angry Birds (Pół miliarda pobrań Angry Birds) wreszcie pojawi się na Facebooku. Gra, która dostępna jest już w zasadzie na każdej platformie (iOS, Android, Windows Phone, Google Chrome, Google+, Symbian, Bada, Sony PlayStation 3 i PlayStation Portable) do tej pory miała „nie po drodze” z tym największym serwisem społecznościowym na świecie.

Według zapowiedzi szefów Rovio, Angry Birds pojawi się na Facebooku już 14 lutego 2012 roku, czyli w Walentynki. Premiera będzie miała miejsce w Dżakarcie, stolicy Indonezji. Rovio obrało ten kierunek z uwagi na popularność Facebooka w tym kraju. Indonezja to trzeci rynek pod względem liczby użytkowników, ponad 43 mln kont.

Będąc w temacie gier warto dodać, że Facebook wprowadza kategoryzacje wszystkich tytułów w notyfikacjach, które pojawiają się w News Feedzie. Zmiana ma ułatwić identyfikowanie gier. Niestety, na razie to zmiana czysto kosmetyczna bowiem Facebook nie planuje / nie udostępnia możliwości sortowania gier po wybranej przez użytkownika kategorii.