Alma z kodami QR w gazetkach. Zeskanuj produkt i dodaj do Listonic

Opublikowano 29 Sie 2012 w Kody QR, Mobile

Pamiętacie kejs Tesco ze skanowaniem kodów QR na stacji metra w Korei Południowej? Na pewno. Film na YouTube zanotował do tej pory ponad sto tysięcy wyświetleń, wystarczy wpisać w wyszukiwarce „tesco qr”. Do czego zmierzam?

W Polsce pojawiła się namiastka podobnej akcji, ale w nieco innym formacie. Alma przy współpracy z Listonic przygotowała kody QR obok swoich produktów w najnowszej gazetce promocyjnej.

Wygląda to następująco: (PDF do ściągnięcia):


Jak działa?

Po pierwsze należy posiadać na swoim smartphonie zainstalowaną aplikację Listonic, która posiada między innymi wbudowany skaner kodów. Następnie, po prostu skanować. Po zeskanowaniu danego kodu produkt z gazetki automatycznie wyświetla się na ekranie naszego urządzenia i za pomocą jednego kliknięcia w przycisk możemy dodać go do listy zakupów w Listonic. Ciekawe i bardzo szybkie. Kto wie, może doczekamy się zamawiania zakupów online prosto z aplikacji :-)?

Osoby, które zeskanują kod poza aplikacją (innym skanerem) zostaną przekierowane na landing page, który wygląda tak:

Szkoda, że Alma nie poświęciła części strony na wytłumaczenie o co chodzi z kodami, co to Listonic i jakie są tego zalety. Tak czy siak, dobra robota!